Ogłoszenie

by Karolina

W tym tygodniu mam szczęście do SPOTKAŃ. W księgarni, w której pracuję poniedziałek i wtorek upłynęły na nagrywaniu programu z udziałem Jeanette Winterson. Jej obecność sprawiła, że te dwa dni były dla nas świętem. Wierzę, że wiele można powiedzieć o osobie na podstawie ulubionej kawy. Ona pija cafe creme.

Jutro natomiast dowiem się, jaka kawę najbardziej lubi (o ile w ogóle takową pija) Olga Tokarczuk. Spotkanie autorskie odbędzie się w Księgarni Polskiej, przy bulwarze Saint Germain 123. Początek o godzinie 18. To z okazji wydania francuskiego tłumaczenia książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, które ukazuje się we Francji nakładem Noir sur Blanc w dodatku ze świetną okładką.

Zupełnie (nie) przypadkiem się składa, że obie pisarki wzięły udział w tworzeniu serii „Mity” – przedsięwzięciu bez precedensu organizowanym jednocześnie przez 34 wydawnictwa na całym świecie i rozłożonym na blisko 30 lat. Książkami „Anna Inn w grobowcach świata” Tokarczuk i „Brzemię” Winterson włączyły się w dyskurs nad reinterpretacją mitów i legend i, myślę, że to tylko początek listy cech wspólnych obu autorek.

Dla tych którzy planowaliby przyjazd z Polski może być już lekko za późno, ale Ci którzy na miejscu, niech skorzystają z okazji.